25 oktobris
2012
Līgums ar LDZ Infrastruktūra par piesārņojuma savākšanai paredzētā sastāva SZ-120 vagonu izgatavošanu
Šogad mēs izpildījām līgumu ar LDZ Infrastruktūra par divu piesārņojuma savākšanai paredzētā sastāva SZ-120 starpvagonu izgatavošanu.

Lai efektīvi izmantotu resursus, LDz Infrastruktūra vadība pieņēma lēmumu nodot sev īpašumā esošās platformas iekārtu uzstādīšanai SIA KATISS rūpnīcai, nevis iepirkt gatavas uz jaunu platformu bāzes, jo jaunu platformu izmaksas praktiski divkāršo gatava izstrādājuma vērtību.

Šo darbu mēs paveicām mūsu filiāles – Gulbenē esošās remontrūpnīcas – spēkiem. Tika iegūta dokumentācija Maskavas CKB (centrālais konstruktoru birojs) „Putjmaš” un iegādātas nepieciešamās iekārtas, jo saistītie uzņēmumi, kuru rīcībā bija nepieciešamais aprīkojums, piedāvāja mums pārāk augstu cenu par dažu svarīgu mezglu un detaļu izgatavošanu. Astoņu neatlaidīga darba mēnešu rezultātā pasūtījums tika izpildīts. Detalizētas veicamo darbu kvalitātes kontroles rezultātā darbs tika izpildīts pēc augstākās kvalitātes. Uz šodienu šī ir pirmā ceļa tehnika, kas izgatavota pašu spēkiem Latvijā.

Pateicoties sapratnei un sadarbībai no LDz vadības puses, uz šodienu mums ir iespēja nodarboties ar ritošā sastāva ražošanu un darīt to uz abpusēji izdevīgiem nosacījumiem, nodrošinot tādējādi darbavietas tādā nelielā pilsētā kā Gulbene.

FOTO

SPECIFICATION

Train capacity, M3

120

Max. carrying capacity, t

 

at max. load from the axis of the trolley on the rails of 25,7 ton forces

1200

at max. load from the axis of the trolley on the rails of 23,5 ton forces

1030

Maximum train gross weight, t

280

Minimum working capacity (m3/hour):

 

At the speed of accumulation conveyor of 0.06 m/s

100

At the speed of accumulation conveyor of 0.12 m/s

200

Maximum transportation  speed, km/h:

 

In loaded mode

80

Crew, pers.

4

End wagon (unloading) is equipped with DEUTZ E250D2CS 220kW power unit for feeding all the wagons of the train.

SZ-120 train is certified in EU